Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Uyumsuz Defne Kamanın Maceraları Toprak Buket UZUNER - Sözümoki
29 Haziran 2019, Cumartesi 00:45 · 172 Okunma

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları Toprak - Buket UZUNER

Uzun zaman oldu aslında buraya yazmayalı. Okul koşuşturmacası falan derken bütün işlerimi bitirdim ve rahat ve kitaplara kendini tekrar adamış olarak geldim karşınıza. Hem de bir önceki bahsettiğim kitabın ikincisiyle.
Uyumsuz Defne Kaman yine iş başında anlayacağınız gibi. Tarihi eser kaçakçılığı hakkımda haber yapmak için Çorum’a giden gazetecimiz sevdiklerini korumak ve yaşadığı toprakların tarihine, kültürüne ve mirasına sahip çıkmak için kendini tehlike atar. Sanırım bu kadar konu hakkımda bilgi vermem yeterli olur. Kitabın heyecanının kaçmasını istemem doğrusu.
Bu kitapta da mitolojiler ve efsaneler hakkında bir çok detaylı bilgi öğreniyorsunuz ama özellikle değinilen bir konu var : geyik efsaneleri . İlgi çekici geyik efsaneleriyle beraber bir çok mitolojide geyiğin kutsal kabul edildiğini fark edeceksiniz siz de.
Şimdi ben kendi yorumlarımdan bahsedeyim biraz. Açıkçası ben Defne Kaman’ı çok özlediğimi fark ettim kitabı okurken. Olayları araştıran, sorgulayan, hiçbir güç karşısında ümidini kaybetmemeye çalışan, güçlü ve inatçı Defne Kaman; rüzgarda uçuşan kızıl gözleriyle, yeşil gözleriyle ve dimdik duruşuyla her sayfada sizi selamlıyor. Birinci kitaba göre biraz daha ağır giden bir kurgusu var kitabın. Bu arada ilk kitaba göre daha uzun olduğunu da belirtmeden geçmeyeyim. Hem sağlam bilgiler edinebildiğiniz hem de özellikle annesi ve ablası tarafından “Uyumsuz” olarak nitelendirilen Defne Kaman’ın hayatının bir bölümüne şahit olabildiğiniz bir kitap kendisi. Her şeyin dozunda ayarlandığı, diğer kitabı merak ettiren bir kurgusu var. Bu arada serinin üçüncü kitabının da çıktığını haber vereyim size. Belki kitabı benden önce okuyup bana kitap hakkındaki yorumlarını anlatmak isteyen ya da birinci veya ikinci kitaplar hakkında benimle beyin fırtınası yapmak isteyen olur.
Bu seriyi herkese tavsiye ediyorum ve okuyanların da yorumlarını merak ediyorum. Puanım 5 üzerinden 5.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kendini geliştirmek için Kasım 2020 de hangi yeni alışkanlığı edineceksin, söyle bize?