Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
29 Nisan 2018, Pazar 07:34 · 246 Okunma
Uzaktan İlişki Yürütme Sanatı - Sözümoki

Uzaktan İlişki Yürütme Sanatı

Aşkın en güzel taraflarından biri birlikte vakit geçirmek. Onla aynı şarkıya gülümsemek, bir filmi onun elini tutarak izlemek ya da yazın ilk günlerinde birlikte denizi seyretmek. Fakat aşk her zaman mesafe tanımıyor. Bazen çok uzaktaki birine aşık olmak mümkün. Hatta sevdiğiniz insanın okul, iş ve benzer sebeplerle uzağa gitmesi de öyle. Peki uzaktan ilişki yürütme sanatı nedir? Aşk söz konusu olunca mesafelerle nasıl başa çıkılır? Sizler için derledim...

- Mesafeleri gözünüzde büyütmeyin... Söz konusu çağımız olduğunda, yollar sandığınızdan çok daha kısa. Pek çok özlemin bir uçak biletiyle ya da görüntülü konuşmayla dinebileceğini hatırlayın. Bunu yapmak olası kıskançlık krizlerini önler ve daha mutlu hissetmenizi sağlar.

- Dengeyi ayarlayın... Bir kez o geldiyse, bir sonrakinde siz onun yanına gitmeye çalışın. Ben kaç kez geldim temalı kavgalara girmeyin. Bu özlemin verdiği bir gerginlikten ibaret olduğu için çözümü orta yol bulmakta arayın. Birlikte keyifli bir tatil planlayın. Böylece hem yeni yerler görüp hem de hasreti dindirmeniz mümkün.

- Alınganlıkları rafa kaldırın... Belki bu hafta sizi ziyaret etmek istiyordu, fakat son dakika çıkan bir toplantı yüzünden uçuşunu iptal etti. Belki de sizinle görüşmeyi çok istediği hâlde sınavlarına odaklanması gerekti. Başarının da en az ilişkiniz kadar kıymetli olduğunu hatırlayarak ona destek çıkın. Duygusallığınızı dindirerek alınganlıkları ortadan kaldırın.

- Her gün iletişim kurun... Sürekli aynı iletişim biçimiyle ilerlemek zorunda değilsiniz. Bazen bir telefon konuşması yeterli olur, bazen de kısa bir mesaj gününüzü güzelleştirir. Üstelik Skype ya da Google Voice gibi internet çözümleri de işinizi kolaylaştıracaktır. Böylece mesafelerin yüklü telefon faturası masrafı yaratmasını da önlemiş olursunuz.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
İlişkide kıskançlığın boyutu ne olmalı?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →