Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Selime Nikbin Platin Destekçi
30 Kasım 2019, Cumartesi 13:34 · 85 Okunma
Vefalı köpek ve nankör anne. - Sözümoki

Vefalı köpek ve nankör anne.


Dün gece haberlerden bu tüyleri diken diken eden iki olayı gördüm .Bu olay bana seyrettiğim en esası uzun süre etkisinde kaldığım bir filmi hatırlattı. Filmin adını unutmuş olsam da zen ediyorum ki çoğu insan bu filmi seyretmis. Profesör Riçard'in köpeğininden,yani sahibi hayatını kaybettiğinden sonra düz 10 seneden çok bu vefalı köpeğin,insanın benliğine işleyen çektiği acıyı, eziyeti görmek çok müthiş idi. Ruslarin çektiği bir film de var "ağ kulak kara bim "; bu film de aynen öyle.
Evet dün haberlerde izlediğim olay da aynen öyle idi. Sahibi ölmüş, köpeği ise kabrin yanından gitmiyor. Bacaklariyla kabrini kazıyor ve sahibini arıyordu. Adamın kızı konuşurdu ki düz sahibi öleni artık 3 gün olmuş, köpek ise ağzına ne su almış ne de ki başka yiyecekleri.Kızi onu ne kadar eve dönerken kendiyle götürmek istiyordu lakin köpek kabrini bırakıp gitmiyordu.
--Ne acıydı? ...
*************************************

Aynı zamanda ayrı bir nankör annenin :
yeni doğmuş yani 3 günlük bir kız çocuğunun bir apartmanın karşısına sanki çöpe atirmiş gibi atıp gitmesi haberi öldürdü ve eritti bizleri. Ya nasıl oluyor böyle birşey? ! Kelimeler yetmiyor ki bu kadar haksızlığa, bu kadar taş kalpli anne'nin yaptığını anlatmaya.
-Evet, çok acıydı !
-Allahım! söylediğin gibi; "İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelir ki gök yağmurunu indirir ama yer bir şey bitirmez. "
Yazıklar olsun! Yine yazıklar olsun!
Vay halimize!


Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Günün en sevdiğin vakti?