Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
YANLIŞIN VARSA GEL OTUR ŞÖYLE - Sözümoki
14 Nisan 2021, Çarşamba 01:39 · 391 Okunma

YANLIŞIN VARSA GEL OTUR ŞÖYLEGeçmişe dayalı ve geleceğe dayatılan her türlü yanlışı sürekli masa üzerinde, göz önünde bulundurmaya son vermenin zamanı geldi. Mesela hatıraları silme tabii ama artık rafa kaldırmak ve masayı tamamıyla yeni bir şeylere hazırlamak adına boşaltmak gerekiyor. İyisi ile kötüsüyle bu hayat benim/senin. Bir insanı seversen belki hayatının belli başlı dönemleri güzelleşebilir ama yanlışını sevebilirsen bizzat sen güzelleşirsin, ömrün güzelleşir. Kendini avut diye demiyorum. Bu somurtgan halimiz hep yanlışlarımızı hatırlayıp "neden yaşandı ki?, neden oldu ki?, niye öyle yaptım ki?, of, pöf" diye tepki verdiğimiz için. Kendimizi rahatsız hissetmemizin sebebi; kendimize bu baskıcı sorgulamalar ile rahat vermiyor oluşumuz. Olması gerekiyormuş olmuş, öğrenmem gereken bir şeyler varmış öğrendim, diyerek yanlışlarını da sev ve sahiplen. Rahatlarsın. Önüne artık daha net bakabilirsin. Bir yerde fiziken değil de artık her halinle tüm varlığınla bulunabilirsin.

Bir diğer yanlışımız ise: Sana yanlışını hatırlatan her şeyden uzak dur. Tokat sadece elle atılmıyor dostlar. Size, sizin yanlışlarınız ile tokat atanları yok etmelisiniz. Ama yakınım, ama ailem, ama canım, ama ciğerim gibi söylemler tarih olmalı.

Yanlışı açıklama gereği duymayın. Yapılan şey yapılmıştır ve hiçbir açıklama hiçbir yanlışın, yanlışlığını asla doğru bir hale çevirmez. Kısacası ortada bariz yapılan bir yanlış varsa YAPTIM diyebilmek ve DERS ALDIM diyebilmek emin olun bir yanlışı masumlaştırmaktan daha dirayetlidir. Daha takdir edilesidir.

Hiç kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Kimse de sizden hesap sormak ile mükellef değildir. Senin karşında olanların safına geçip kendine haksızlık etme. Unutma her şeyin ardından, herkes gidecek ve sen sana kalacaksın. Kendine, kendinle yaşayabileceğin bir hayat, geceleri de batmayacak bir vicdan bırakmanı cani gönülden tavsiye ederim.

Kendini seveceksen yanlışını, birisini seveceksen de yanlışları olabileceğinin ihtimali ile sev. Yanlışı yüzünden kimseyi kınama, yanlışın yüzünden de kendini hırpalama. Doğruları doğru yapan, yapılması muhtemel olan yanlışlardır unutma...

Hoşça kal

Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Hiç sarnıç gördün mü? Beğendin mi?