Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
23 Haziran 2020, Salı 18:25 · 45 Okunma
Yaşıyor olmak savaşıyor olmaktan başka bir şey değildir. İ - Sözümoki

"Yaşıyor olmak savaşıyor olmaktan başka bir şey değildir." İsmet Özel 🖤


“Dünyaya gelmek bir saldırıya uğramaktır.
Doğan bebek havanın ciğerlerine olan saldırısının verdiği acıyla haykırır.
Soğuk saldırır bize, sıcak saldırır.
Açlığın, hastalığın, korkunun saldırılarını savuşturma yoluyla yaşarız, hayatta kalırız.
Yaşıyor olmak, savaşıyor olmaktan başka bir şey değildir.
Bir gün son nefesimizi verdiğimizde bize yapılan ilk saldırıyı tamamen püskürtmüş oluruz.Savaş bitmiştir.”
İsmet Özel 🖤

Bizimkisi hayatta mutlu kalabilme mücadelesi tüm çabalarımız sevdiklerimizle geçirebileceğimiz huzur dolu bir ömür...
Ömrümüzün yetip yetmeyeceği meçhul olsa da ölüme meydan okurcasına geleceğe dair kurduğumuz hayallerimiz var plan demiyorum çünkü hayal daha sıcak daha samimi geliyor.

Elbette ki ölüm ansızın geldiğinde herşeyi yarım bırakıp yaptığımız ve yapmadığımız herşey için hesaba çekileceğiz yüz kızartıcı günahlarımız Rahman'ın rızasını kaybetmemize neden olacak.

Ağır imtihanlardan geçiyoruz ya da geçemiyoruz gece gündüz ettiğimiz dualar niyetler ibadetler sonucu istediğimiz sadece hayallerimize kavuşabilmek başka bir deyişle bir parça rızık sahibi olabilmek.

Kabul olmadığını düşündüğümüz her duamız başka bir şekilde tecelli ederek ömrümüze işliyor.Farkında olmasak da isyana düşebiliyoruz.Ancak mutsuzluğun içinde kıvransakta herşey tam bitmiş derken karanlıkları aydınlığa çeviren Rahman'ın rahmeti ile karşılaşıyoruz.

Hafızlığım ömrümün en fırtınalı günlerinde Nuh (as) 'ın gemisi gibiydi.O geminin içinde bir çok yardımcının beni kurtarmak için el uzattığını gördüm bunların en başında elbette ki ailem vardı.
Allah nasıl ki Musa (as)'ı kardeşi Harun (as) ile desteklediyse aynı şefkat eli benim içinde geçerli oldu gizli ve aşikar destekleri hep yanı başımdaydı abim abilikten öte 🖤 kız kardeşim ikinci annem değerindeydi ve ben herşeye onların desteği ile sıfırdan başladım.Annemin şefkati her zaman vicdanımın sesini dinlememe yardımcı oldu doğruluk ve merhamet ile yapılan herşeyin birgün geri döneceğine olan inancı benimde bu bakış açısıyla hayatımı yönlendirmeme yardımcı oldu.Sonsuz güvenleri yolumda ki taşları temizlemeleri her yorulduğumda gölgelerin de dinlendirmeleri Rabbim'in bana bu dünyada nasip ettiği cennet gibiydi.

Az ileriye gittiğimde ise hafızlık hocam (Meryem Dündar Ateş) el uzatmış bekliyordu elinde Kur'an ile bıkmadan usanmadan her sayfayı sanki ilk defa dinliyormuş gibi sınıftan içeri girdiğinde enerjisi hayata bağlılığı neşesi ile kaldı hep hatırımda Kur'an'ı her açtığımda yüzümde tebessüm oluşuyorsa siz gerçekten mükemmel bir hafız hocasısınız...🖤

Ve en önemlisi hafızlık arkadaşlarım elbette ki hangisini yazsam bir diğerinin hatrı kalır... Ama bazıları sol yanınıza daha ağır basar ya hani...Aynı yemeği aynı tableti yeri gelip aynı meyveyi dahi paylaştığım, her akşam tekrar tekrar kitap hayallerimi dinleyen, aldığım notları ezberleyecek kadar dinlettiğim ben tam vazgeçmek üzereyken 'Sen yaparsın Meryem abla' diye desteklerini esirgemeyen Nadiye Durukan ve Merve Ergin sizin için ne yazsam kifayetsiz kalır...Ne neşenizi ne desteğinizi hiçbir zaman esirgemediniz hafızlık arkadaşı unutulmaz derler ya hani siz gerçekten unutamayacağım anılarım ve ahirette dahi beraber olmak istediğim dostlarımsınız...
Parolamız her daim aynı kalacak
"SADIK DOSTLAR ALLAH'IN, İNSANA BU DÜNYADA VERDİĞİ CENNETİDİR."
Sizi çok seviyorum 🖤

Bazen imtihanın içindeyken her zaman aynı şekilde devam edeceğini düşünürüz asla bitmeyecek asla düzelmeyecek isyan yanı başımızdayken şeytan umutsuzluğun pençesine düşmemiz için fırsat kollar. Biz istemiyorum artık derken bile içimiz hep hayır olmalı diye çığlık çığlığa bağırır...
Biz asla pes etmeyeceğiz ne umut etmekten ne yalvarmaktan ne de hayallerimizin peşinde koşmaktan fıtratımız gereği istemekten vazgeçmeyeceğiz yüz çevirmek bize göre değil siyah olmazsa kara beyaz olmazsa griye şükredeceğiz ve bileceğiz ki olmuş olan olacakların içinde en hayırlısıdır...

"Ben hain ve nankör olmaktan kurtulmaya çalışıyorum.
Bu topraklar bana ne kazandırdıysa en azından bir kısmını bu topraklara iade etmek istiyorum.
Öldüğüm zaman bir hain, bir nankör ve kendi sevdasına düşmüş biri olarak ölmek istemiyorum." İsmet Özel 🖤


Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
 • Nadiye Durukan
  Nadiye Durukan Sen benim bu dünyadaki cennetimsin.❤️
  24 Haziran 2020, Çarşamba 14:42
 • meryem efe
  meryem efe Sendeeeee 😍😍😍
  25 Haziran 2020, Perşembe 12:40
Yazarın diğer paylaşımları;
"Bu konuda çok sabırsızımdır" dediğin konu nedir?