Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Yeni Haftayı ‘Harikalar Diyarında Gibi Geçirmek İçin 7 Öne - Sözümoki

Yeni Haftayı ‘Harikalar Diyarında’ Gibi Geçirmek İçin 7 Öneri

Hayat bu, günü gününü tutmaz, bir günü diğerine benzemez. Tam ‘her şey yolunda’ dersin, bir bakmışsın her şey yine alt üst olmuş. Ama su akar yolunu bulur, her şey illaki düzene girer. Siz yeter ki, hayatınızı daha anlamlı ve keyifli geçirmenin yollarını umutla arayın. Hayat illaki kendinizi ‘ harikalar diyarında’ gibi hissettirecek yöntemleri karşınıza çıkaracaktır.1. Günlük aktivitelerinizin arasına sporu eklemeyi sakın ihmal etmeyin. Yaptığınız egzersiz serotonin (mutluluk) hormonu salgılatarak, stres seviyeniz düşecek ve kendinizi daha mutlu daha keyifli hissetmenize yol açacak.

2. Her zaman gülümseyin. William James Sidis diyor ki; “Mutlu olduğumuz için gülmeyiz. Güldüğümüz için mutlu oluruz.” O zaman gülümseyiiiinnn!

3. Turunçgilleri alın, soyun, koklayın. Çünkü portakal kabuğunun kokusunu içinize çekmek stresin etkisini düşürüyor.

4. Sık sık vücudunuzu esnetin. Bu duruşunuzu düzeltecek, nefesinizi kontrol edecek, kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olacak.

5. Renklerin iyileştirici gücünden faydalanın. Çünkü araştırmalar yetişkin boyama kitaplarının iş performansından uykusuzluğa kadar pek çok şeye olumlu etkide bulunduğunu gösteriyor.

6. Tek başınıza ya da en sevdiklerinizle bir tatil planlayın. Bu tatilde yapacaklarınızı düşünün, hayal kurun, bu sizi hayata karşı motive etmeye yetecek.

7. Ve meditasyon konusunu hiç de hafife almayın. Şiddetli önerimiz; bir yerlerden başlayın.


#galeri #blog #blogger #kitap #kitaplar #tumblr #tumblrgirl #tumblrboy #wattpad #sıradışı #farklı #ilginç #şaşırtıcı #sanat #tasarım #design #dizayn #hayat #stres #harikalardiyarı #spor #gülümse #renk #esne #meditasyon #tatil #hayatgüzeldir

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Diğer galeriler;
Amerika, "Çin Tiktok'un bir kısmını bize satmazsa erişime kapatacağız" diyor. Yorumun nedir?