Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
18 Temmuz 2019, Perşembe 15:29 · 56 Okunma
Yıla Veda - Sözümoki

Yıla Veda

Kalbimde zerre kadar kin saklı değil; defterimi, kağıdımı, kalemimi; tutanak tuttuğum kaderimi de peşimsıra kovalayarak yok ettim cambaz düşlerimi. Ne gücenecek, ne nefret edecek, ne de yaralı bir ceylanın şen yuvasından boynu bükük çıktığını söyleyecek hatıralarım kaldı bende. Her şeyi, herkesi, kendim gibi yaşayamasam da arafta kendime seslenişimi bile bağış yollarında bağışlanarak bıraktım. Yılların hesabını değil; yıllar sonra bana kalacak olanların hesabını yaptım.

Nefret bile yok içimde. Bütün şarkılar, bütün şiirler ve bütün kırık hikayeler servetini rüzgara bağışladığım geçmiş zamanlarımındır. Umudu kokluyorum ve sarımsaklı düşler çiğniyor avuç içi kadar kalan çenem; gülümseyerek korkutmak istemiyorum kaderimi çünkü o beni hep ağlarken tanıdı ve ağlatırken sevebileceğine inandı.

Hatırlamıyorum ne geçti aramızda saygıdeğer katmanlı ve bir o kadar vebalı düşmanlarımla; İnan, hatırlamıyorum. Bir cümlesi dahi kalmadı aklımda ayrılıkların. Mutlu sevebilmek ve mutlu sevilebilmek temennimin geçtiği kaldırımlara iz bırakan ayaklarını öpmek istiyorum sadece.

Yitirdiğim ne varsa ve ne saklıysa bundan sonrası için; boş verdim, yazık ettim, çilekeş çarşaflar örttüm boşu boşuna kaderime. Yazgımın iptalini rica ediyorum, coşup taşıp yeniden mutlu olabilmek için.

Lüks sandalımdan atladım gergefli denizime; yıllar şahidim, unuttum saçlarımdan tutup onlara bakmamı isteyen acılarımı bile...

Dilara AKSOY

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Barış Pınarı harekatına katılan askerlerimize destek mesajın?