Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
29 Şubat 2020, Cumartesi 12:17 · 45 Okunma
yirmi sekizinci konuşma - Sözümoki

yirmi sekizinci konuşma

İnsan düzelişine somut gerçekliğinden başlamalı. İnsanın gündelik hayattaki tutum ve davranışları, yaptıkları ya da yapmadıkları, olaylar ve durumlar karşısındaki tepkileri ve duruşu bizatihi kendisidir. O halde başlama noktası insanın gündelik hayattaki durumudur. İnsanın ne olduğu gündelik hayattaki durumu ile tespit edilebilir.

Tek dişi kalmış batı medeniyetinin dikte ettiği yaşayışa güle oynaya intibak eden insanın kendine ve Türkiyeye hiçbir faydası olmayacaktır. Yaşayış şekli ile gavurlardan ayırt edilemeyen insanın kendine ve bu toprağa yapacağı hiçbir iyilik yoktur. Kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın. Lafla peynir gemisi yürümez. Boş mugalatalarla işimizi yürütmeye, günümüzü kurtarmaya çalışmayalım. Vicdanımızı rahatlatmaya, göz boyamaya kalkmayalım. Şunu bilelim ki, vicdan da, adalet de, hak ve hakikat da İslâmı gösteriyor. İslâm hayat görüşüne tamı tamına teslim olmayan her kim ise önce kendisine sonra yaşadığı topluma karşı ihanet içerisindedir. İslâmi vecibelere koşulsuz şartsız uyarak elimizi taşın altına koyacağız. Karşı safta durup göz boyamaya çalışmayacağız. İslâm dairesine girmeden insan ne kendine, ne topluma ne de içinde yaşadığı toprağa hiçbir iyilik yapamaz. İslamın içinde hiçbir kötülük, İslâmın dışında hiçbir iyilik yoktur. Aksini iddia eden varsa alnını karışlarım.

Kafirler Türkiyeyi parçalayıp bölmek için, Türkiyeyi İslâmdan koparmaya, Türkiye'ye İslâmdan başka bir hedef göstermeye çalıştıkları gibi, İslâm ve Türk tanımlarını da paketlemeye ve yeniden tanımlamaya çalıştılar ve hain emelleri uğruna başarılı da oldular. Bunun için İslâm ve Türk'ü birbirinden ayırarak sanki birbirine muhalif iki unsurmuş gibi yutturdular. Hain emelleri için, bu topraktaki esas düşmanları olan Müslüman-Türk milletini, Müslüman-Türk'ü boğmaya çalıştılar. Azınlık kartını oynadılar, Kürt kartını oynadılar, etnik kimlikler kartını oynadılar. Azınlık haklarından, kürt haklarından, etnik kimlik haklarından bahsettiler. Müslüman ol tamam, Müslüman ol Kürt ol, Müslüman ol Arnavut ol, müslüman ol Ermeni ol ama; hem Müslüman hem Türk olma dediler. Türk ol, turancı ol, türkçü ol ama; Müslüman olma dediler. Onların bu topraktaki, Türkiyedeki yegane düşmanı, Müslüman-Türk.

Bir insan Türkiye'de bu gerçeği idrak edemediği zaman kafirlerin planına isteyerek ya da istemeyerek dahil oluyor. Bir insan Müslüman olduktan sonra Türklüğe yabancı kalıyorsa kafirlerin dümen suyuna giriyor. Yani ben Müslümanım ama; Arnavutum, ben Müslümanım ama; Ermeniyim, ben Müslümanım ama; Kürdüm dediği zaman kafirlerin tezgahladığı plan Türkiye için devreye giriyor. Mesela ben Müslümanım ama; Kürdüm dediğin zaman, bu istek bu toprakta bir kürdistan kuramaya hakkkım var demeye kadar gidiyor. Kafirin yapmak istediği de bu insanlara sen şusun sen busun etnik kimliğin, ırkın şu bu diyerek, insanları ayrıştırıp Türkiyeyi bölmek. Halbuki biz şunu biliyorduk ki Türklük bir etnik kimliğin, bir ırkın bir kavmin ismi değil. Türklük bir duruşun, bir tavrın, bir karakterin, bir rolün ismi. Kafirlere korku salan Müslümana kafirler tarafından konulmuş bir isim Türk. Ututmayalım ki haçlı seferlerini kafirler işte bu Türk adını verdikleri, bu karaktere karşı yaptılar. O halde kafire korku salan, kafirin planına dahil olmayan, kafirin müttefiki olmayan insanın Türk adından rahatsız olmaması gerektir. Kafirler Türk'ü çok iyi bildiklerinden Müslüman ol ne olursan ol da Türk olma diyorlar. Ya da Türk ol, sen Türksün ta orta asyadan beri İslamdan önce de Türktün, Müslüman olmasan da olur gibi bir dolmayı ağzımıza sokuyor.

Kardeşler burası Türkiye, Müslüman-Türk milletinin, yani Türk diyince zaten Müslümandan başkasını anlamak abesle iştigal etmek olur, yaptığı Türkiye. Kimse ben Türk değilim ama; bu topraklarda benimde hakkım var demeye kalkışmasın. Burası ne pontus rum, ne ermenistan, ne yunanistan ne de kürdistan değil, bunlar olmadığı için ve bunlar olamayacağı için Türkiye.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
  • selime nikbin
    selime nikbin Platin Destekçi ermeniden hiç bir zaman müslüman olmaz. onun yerine lap ele rus yaza bilesin Sonuncu cümlen çok güzel olmuş...Aynen öyle! !!
    29 Şubat 2020, Cumartesi 14:36
  • Osman Ekrem
    Osman Ekrem biz müslümanız ama aynı zamanda ermeniyiz diyen, ermeni olduklarını katiyyen unutmayan insanlar var. müslüman ermeniler olarak geçiyor. konu ile ilgili malumatı araştırıp bulabilirsiniz. isterseniz ben bu konuda yardımcı olabilirim.
    29 Şubat 2020, Cumartesi 15:30
Yazarın diğer paylaşımları;
2020 Nisan ayında mutlaka yapacağın 3 şey?