Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
17 Temmuz 2018, Salı 16:37 · 44 Okunma
25 Halihazırda dünyadaki bütün felaketlerin, açlığın, sefa - Sözümoki

25

Halihazırda dünyadaki bütün felaketlerin, açlığın, sefaletin, hastalıkların, adaletsizliğin, zulmün, savaşların, kötü hayat şartlarının, çirkinliğin, bunalımın, yolsuzluğun, uyuşturucunun, fuhşun, kumarın nedeni lanet olası kapitalizmdir.

Kapitalist düzen insanın etinden sütünden, sağlığından, hastalığından, ölüsünden dizisinden maksimum fayda sağlamak üzere kurulmuş bir düzendir.

Kapitalist düzen için insan süt veren inektir sürekli sağılmalıdır. Kapitalist düzenin sürekli kalkınması adına, çalışması, tüketmesi, itaat etmesi için sağlıklı kalmasını isteyen düzen, bir yandan da sürekli yeni hastalıklar payda eder ki ilaç satsın. Silah satmak için savaş çıkaran kapitalizm bir bakarsın sözde doğayı ve yeşili korumak adına vakıflar kurar.

Bize bir taraftan sıkıntı pompalayan sistem, bir yandan da mutluluk satar. Eğlenceyi de sıkıntıyı da endüstri haline getirmiş, insanın bütün duygularını sömürmüş, her yönüyle kutsal olanı ve değerli her şeyi ve öz değerlerimizi fütursuzca tahrip ve sabote etmiş bir sistemdir kapitalizm.

Kapitalist sistem daha çok üretim yapmak üzerine endekslendiği için, insan üzerinde ezici bir tahakküm kurmuş vaziyettedir. Kapitalist sistemde ancak paranın tahakkümü ve hükümranlığının sürdürülebilirliği için insanın yaşayışına müsaade edilir. Gerisi lafügüzaf.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
2018 Kurban bayramı mesajın?
Sözümoki © 2018 - V.8