Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
29 Ekim 2018, Pazartesi 14:58 · 291 Okunma
YÜRÜNMEZ YOLLAR SENSİZ - Sözümoki

YÜRÜNMEZ YOLLAR SENSİZBir kuş olsam, uçsam bilinmez yerlere. Yorulsam bir akşam üstü, pencerenin karşında soluklansam. Sen çıksan cama, o inci gözlerin fark etsen beni, dudaklarına bir tebessüm kondursam. Bir çiçek olsam, her gün geçtiğin yolun tam ortasında açsam. Görüp koparsan beni, koklasan, kitabının arasına koysan. Seni görünce ben hiç solmam. Bir ay olsam, gecenin en karanlık vaktinde, yalnız seni aydınlatsam. Anladım ki bu dünyada ki her şey seninle anlamlı. Sen bir cümlede yüklem gibisin, bir araya gelemez kelimeler sensiz. Sen bir bulutta yağmur gibisin, çiçekler yeşeremez sensiz. Ve sen en çok aşk gibisin, yürünmez yollar sensiz.

Ey aşk duy sesimi, içim okula başlayacağım ilk gün ki gibi. Kalbim yerinden çıkacak sanki ama haklı çünkü yarın diğer yarısına kavuşacak. Hep arayıp durduğu o eksik puzzle tamamlanacak. Ey aşk, ben yarım idim beni tamam ettin. Hayallerim evsiz, umutlarım topal ve kalbim sevdadan yoksundu. Sıcak bir ev verdin bana, umutlarıma değnek ve kalbime özleminden çektiğim bu hasret. Ömrüm seninle geçiyor, bugün yine sen günlerden. Bekliyorum geçecek misin diye hep gönül penceremden.Yazdığım her satırda hissediyorum seni tekrar tekrar. Bilmem ki hangi sözcük senin güzelliğini tanımlar. Sensiz gelecekse gelmesin yarınlar. Ben yalnızca seninle yürürüm.

Seni tanımadan geçirdiğim hayatı dün diye adlandırdım. Sensiz geçirdiğim seneleri hiçe say, ben seninle doğdum. Ey aşk, büyüt beni, yeşert. Sen varsan yanımda korkmam ne gam, ne de dert. Gözlerin var senin, konuşmadan anlaşacağım bir çift göz. Tanımadığın insanlar her gün yanı başından geçip giderken, bilmezler tüm kainatın bir çift göze sığdığını. Seni görmeden yazdığım şiirler var, seni görünce cümlelerimden utanırım yar. Ey aşk bekle beni, bekle ki yürüyelim birlikte. Çünkü sensiz sadece emeklerim ben. Gel kaldır beni, gir kollarımın altına, arkamıza bakmadan yürüyelim. Yanımda ol, ol ki, sana dünyayı cennet eyleyeyim.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
 • Ebru Bozkurt
  Ebru Bozkurt Uzun zamandan sonra aşkı bu kadar güzel tanımlayan bir yazı daha görmedim çok güzel yazmışsınız başarılarınızın devamını dilerim.
  29 Ekim 2018, Pazartesi 23:27
 • Ramazan Terzi
  Ramazan Terzi Çok teşekkür ederim :)
  29 Ekim 2018, Pazartesi 23:47
 • Pınar Bagcı
  Pınar Bagcı Güzel:)
  06 Kasım 2018, Salı 00:04
 • Ramazan Terzi
  Ramazan Terzi Teşekkürler :)
  06 Kasım 2018, Salı 11:57
Yazarın diğer paylaşımları;
Tişört de en sevdiğin renk?