Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Zihnimiz Nasıl Çalışır? - Sözümoki
16 Haziran 2018, Cumartesi 20:20 · 529 Okunma

Zihnimiz Nasıl Çalışır?

Hepimiz için zihnimiz en değerli varlığımızdır. Her zaman da bizimle birliktedir. Onu kullanmayı öğrendiğimizde asıl gücü keşfetmeye, farketmeye başlarız. Zihin iki aşamadan oluşur; #bilinç ve #bilinçaltı olmak üzere ve bilincinize ne yerleştirirseniz bilinçaltınız onu doğru kabul eder ve gerçek kılmaya çalışır.

Daha önce ki yazımda da belirttiğim gibi iyi şeyler düşünürseniz iyi şeyler, kötü şeyler düşünürseniz kötü şeyler olur. Yani neyi çağrışım yaparsanız başımıza o gelir. Bilinciniz düşündüğünüz yerdir; bilinçaltınız ise duygularınızın bulunduğu yerdir. Yani yaratıcı zihindir.

Şöyle ki bilinçaltınız size karşı gelmez. Bilincinizin düşündüklerini, komutlarını kabul eder. Yani vitrinde gördüğünüz bir ayakkabı olduğunu düşünelim ve içinizden diyorsunuz ki ‘Ben bunu alamam çok pahalı’ derseniz bilinçaltınız bunu kabullenir ve o ayakkabıya gerçekten sahip olamazsınız. Ancak bilinçaltınıza daha olumlu bir düşünce ile yaklaşırsanız ‘Onu alacağım. Bunu gerçekten istiyorum.’ diye komut verin. Neler olacağını görün. Yani aklınızdan geçenlere çok dikkat edin. Asla, ‘Başarısız olacağım. İşimi kaybedeceğim, iş bulamayacağım.’ demeyin. Bilinçaltı öyle birşeydir ki bunları algılar ve gerçekleştirmeye çalışır.

Seçme gibi bir güce sahibiz. İyiliği seçersek iyi şeyler yaşarız. Sağlığı ve mutluluğu seçin. Harika bir kişilik geliştirmenin iyi bir insan olabilmenin en iyi yoludur.

Son bir örnek vermem gerekirse, meşhur hikayelerden biri olan Alaaddin’in sihirli lambasında olduğu gibi karşımıza lambanın çıktığını ve 3 dilek hakkımız olduğunu düşünelim. Kötü şeyler mi dilersiniz yoksa içinizde hep var olan kendiniz için yada aileniz için en iyi şeyleri mi dilersiniz? İşte bilinçaltınızda sizin için bir sihirli lamba aslında ve ondan ne istediğinize çok dikkat edin çünkü gerçekleştirmeye çalışacaktır.

Çok istersek, olumlu düşünürsek sonunda nimetlerinden faydalanırız. Sadece inanın.

#zihingücü #inanç #inanmanıngücü #istemeningücü #bilinç #bilinçaltı #pozitifdüşünmek #pozitivizm

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kendini geliştirmek için Kasım 2020 de hangi yeni alışkanlığı edineceksin, söyle bize?